Farming, Gardening & Homesteading
I just wanted to show everyone the rain barrels I build. The cost to build one of these is usually around $25. The barrels are food grade 60 gallon barrels. They were used to store bulk olives and peppers. You can buy the barrels at your local feed store.
I get the barrels and rinse them...