Survivalist Forum banner

Magyar nyelvu topik

21K views 23 replies 8 participants last post by  Koxi 
#1 ·
Ide lehet irni magyarul is.
 
#12 ·
Hello!

Canada nyugati partvideken elek, kerestem Canada ezen partvidekere vonatkozo cikkeket, de sajnos nem talalok. Nem tudjuk hogy mi varhato 2012 decemberben, de szeretnenk felkeszulni, ehhez kerem segitsegeteket. Ha barmilyen cikkel, vagy site cimmel utba tudnatok igazitani, nagyon megkoszonnem. :)
 
#14 ·
Sziasztok,
Steve37 említette a blogot. Innen is köszönöm! Gondoltam regelek, ahhoz elég az angolom, h az infók lényegét megértsem, és honnan jönnének a jó túlélő infók mint az usa-ból. Esetleg oroszhon, de oroszul már csak olvasni tudok. CSAK olvasni, érteni nem értem :) na mindegy...

Pár szót magamról: gyárilag Magyarországon belül borsod megyéből származom, egy kis faluból Miskolc mellől. Aztán többfelé megfordultam M.o-n, de borsodot tekintem hazámnak. Katonai fősulit végeztem, valszeg innen a vonzódás mindenféle lövöldözés, kúszás-mászás, bunkerépítés, sátrazás stb hasonló témák iránt. 34 éves vagyok, egy feleséggel és jelenleg 4 éve Németországban élek. Szétnézek az oldalon. Sziasztok
 
#16 ·
Hát igen, sajnos az. Volt pár "esetem" még középsulis koromban. Persze nem fehér emberekkel. De ezt hagyjuk is, ez egy túlélős blog.
Tegnap felbuzdultam, és elkezdtem a neten a lakhelyemhez közeli tanyát keresni, amiből létrehozhatnék egy frankó alfabázist, de itt németben olyan árak vannak..... 90.000euroért találtam olyan tanyát, ahol akár most is ott tudnék aludni, ez alatt romok voltak, e felett meg nem is keresek, hisz még saját objektumom sincs, akkor miből vennék egy plusz tanyát? :-D
Úgyhogy továbbra is a pincém az alfabázis.
 
#17 ·
Én is várok most éppen egy kis pénzre. Telket szeretnék venni valahol. Néha vannak elég jó ajánlatok. 30 hold / 30.000 dollár. (És remélhetőleg még alkudni is tudnék belőle.) De itt is mindig a pénzhiány van. Nincs se 30-am, se 20-am. Talán majd egyszer lesz.
 
#18 ·
Igen, ez a probléma, h hiába keresek sokkal jobban itt, mint Magyarországon, az ingatlanárak borzasztóan el vannak szállva. Itt egy normális, olyan 120négyzetméteres lakás, ami már egy 2gyerekes családnak is kényelmes olyan 280-320.000€. Ebből a pénzből magyarban egy hatalmas családi házat lehet építeni. Otthon lehetne venni tanyát olcsón, de annak meg nemsok értelmét látom, h legyen egy felszerelt bázisom 1000km-re attól ahol a mindennapjaim élem.

Viszont ma reggel megjött az első hó :) Egyelőre havaseső formájában. Borzasztó volt. Reggel jöttem be dolgozni, teljes sötétség még, a szakadó hóesésben alig láttam valamit, még a sávelválasztó vonalat sem az autópályán. Így követtem a többieket. Ez az első telem hátsókerékmeghajtású autóval, kíváncsi leszek mennyivel lesz másabb mint a fronthajtásúak. 4x4-esem még sajna nem volt. Talán majd a következő.
 
#19 ·
Angliában van egy pár barátom, ők is azt mondják, hogy a fizetésük tűrhető, de az ingatlan és a földárak olyan magasak, hogy azt kis fizetésből lehetetlen megvenni. Talán érdemes úgy tervezni, hogy külföldön dolgozni és Magyarországon földet venni. A földnek mindig jó ára van, bérbe is lehet adni gazdálkodóknak. Aztán ha van elég pénz, akkor 3-5 kilométerre egy kisvárostól fel lehet építeni egy kisebb házat. Vagy kis falu végén nagyobb földdel is érdemes lehet házat venni. Falun szinte ingyen adják a házakat. Egy barátom most vesz egy falusi házat 1.2 millió forintért. Visszavonulásra tökéletes. :)
 
#20 ·
Igen, ez lenne a tuti. Már tudok is egy kis zsákfalut, erdő veszi körül és víz is van. Cigány nincs. Ingatlanok olcsók. Egy gond van: még nem tudjuk hazaköltözünk-e valaha:confused: Gondolom eszed ágában sincs neked sem usa-t elhagyni. Mióta vagy kint?
Az itteni ingatlanvásárlás meg megint érdekes: ha nem veszek, egy rakás pénzt dobok ki hosszú évek alatt az albérletre. Ha veszek, akkor meg életem végéig törleszthetem a részleteket. Úgyhogy egyelőre még nem gyúlt villanykörte a fejemben, várom az isteni szikrát :thumb: Addig meg éldegélünk.
 
#21 ·
Ha még nem tudjátok hogy később hol fogtok élni, akkor az úgy tényleg bonyolult. Gondolom hogy amíg nem biztos, addig tényleg nem érdemes befektetni.

Nem, én biztos nem utazok ki az országból, már csak a fegyvereim miatt sem. Semmi kedvem nem lenne hazamenni, aztán 7.5 Joulos légpuskákkal játszani.
Már régen itt élek kint, sok éve.

Itt minden attól függ, hogy hol van a házhely, porta, földterület. Városon belül néhány holdnyi föld a főút mellett 3 millió dollár. Annyi pénzért más államban egy üres területen rettenetesen nagy birtokot lehet venni. Akár 800 dollár / hold árért. Tele fával, kész erdővel, vagy folyó mellett, tavakkal.

A hitelekkel vigyázzatok, én sok embert tudok akik nagyon rosszul jártak. Tudod, elég egy munkahelymegszűnés és kész a baj. Én sose vettem fel hitelt, jobb inkább takarékoskodni aztán majd összejön a pénz. Jobb mint fizetni a banki kölcsönöket egy életen át.

Ismerek olyat aki a házát veszítette el bankok miatt. Van aki csak fél millió forintot vett fel, de 3-szor annyit kell visszafizetnie mint amennyi hitelt felvett.
 
#22 ·
Igaz ide szinte senki nem jár, de ki tudja, lehet nemsokára idetéved egy profi. Addig meg vagy megtalálom amit keresek vagy sem.
Miről is van szó? Szeretnék venni egy jó kést, sok sok olvasás és keresgélés után úgy döntöttem, nekem egy Fallkniven kell. Csakhogy ennek a késnek konvex az élezése. Igen, tudom, hogy a google és a youtube a jó barátaink, csakhogy a youtube-on volt aki a spyderco triangle sharpmakerrel élezte ezt a kést. Az egyértelműen nem erre való. Van itt valaki aki élezett már ilyen kést? Vagy otthon van a témában? :confused:
Köszönöm.
 
This is an older thread, you may not receive a response, and could be reviving an old thread. Please consider creating a new thread.
Top