did a major food shopping w/ dw last weekend and was thinking about buying more jars we do can some but the price for cheapo walmart ones was twice as high as a can of vegs on sale so i said f it and bought canned goods from winco at 48 cents pro and con is with mason jars i can reuse them but bang for buck a 48 cent can of corn that will last ten +years seemed more economical to me .any thoughts one way or another is appreciated .we have several pressuer cookers and no how but the price of jars and lids
have doubeled with in the last few years
have doubeled with in the last few years