Survivalist Forum banner

Sursa de stiri

13K views 23 replies 3 participants last post by  bogdan 
#1 ·
Dupa ce am observat ca multe dintre stirile legate de survival nu prea apar in mass-media romaneasca, o sa incerc sa trec aici ce apare prin afara.
O sa incerc sa ma rezum strict la ce se intampla pe teritoriul Romaniei sau ce se intampla in imediata apropiere.

Bogdan
 
#6 ·
Stiu ca noi in tara avem obiceiul sa ne trezim in al 12-lea ceas; sa mai intimplat
si cu gripa aviara la fel...
Am impresia ca o sa se intimple si cu noua gripa la fel... o sa omorim porcii(Doar porcii care nu trebuie, adica animalele) si nu vom avea decit de importat pe viitor...
Banuiesc ca esti locuitor in romania, ca si mine; i-ti mai aduci aminte cum aveau gustul rosiile(tomatele) rominesti de tara?Unde mai gasesti acum?
Globalizarea ne omoara, in general...
 
#7 ·
Personal, cred ca se da o atentie prea mare acestui subiect.
Nu de altceva, dar cum spunea un amic al meu "daca era asa nasol, nu aflam de ea decat cand era prea tarziu".
Referitor strict la rosii, sincer, nu stiu... nu mananc rosii :)
Dar raspunsul nu este neaparat globalizarea, ci eficienta econominca ;) Si daca cumparatorul prefera rosiile gustoase si este dispus sa plateasca pe ele 50% (daca nu mai mult) in plus, sunt convins ca o sa fie si oferta ;)
Sau, se apeleaza la varianta mea... Casa si gradina la tara .

Bogdan
 
#10 ·
Ai dreptate in ceea ce priveste pretul la proprietati in zone mai izolate(cum mi-ar placea), dar nu pot sa nu pun in balanta si datoriile la banci, creditele de nevoi personale care le am, etc. dau 1000 euro pe datorii; si mai ramin cu 1000 de cheltuieli, vinatoare, bere cu prietenii, etc...:((
 
#16 ·
Sti ce program idiot am? Acum am ajuns acasa, dupa 16 ore de munca... Am bagat tare la 2 televiziuni si la politie o filmare...Sint frint...
Sigur o sa ies la bere cind se vor mai potoli lucrurile, sa se incheie niste lucrari mai vechi. Cred ca in 2-3 saptamini o sa am timp. Poate ma duc si la talere, am fost invitat de 4 ori si nu am putut onora invitatia...
 
This is an older thread, you may not receive a response, and could be reviving an old thread. Please consider creating a new thread.
Top