Survivalist Forum banner

Mai citeste vreun roman forumul acesta?

44K views 117 replies 43 participants last post by  gusteru 
#1 ·
Sunt membru pe acest forum de ceva timp si erm curios daca vreun roman mai citeste aici. Pana acum, nu mi-am dat seama.
Daca mai este vreun roman, va rog postati aici.

Bogdan
 
#3 ·
Bine ai venit.
Bine ai venit. Era chiar aiurea sa fiu singur pe aici...
Apropo, stai in tara sau in diaspora?
Daca te intereseaza ceva anume, putem sa vorbim cu baietii si fetele sa faca articole. Sau poate pot eu sa fac unul, desi engleza mea nu e grozava.

Bogdan
 
#6 ·
Sincer sa fiu, nici eu nu sunt croit in sensul clasic. Pur si simplu nu se preteaza conditiilor din Romania.
La mine, mai mult sectiunea de gradinarit si cea de echipament. Gasesc informatii care in mod normal nu sunt prezentate in clipurile publicitare. Si la ce bani costa echipamentul, nu imi permit sa cumpar ceva doar pe baza informatiilor publicitare.
Sectiunea de arme AC este cam slabuta, pentru ca americanii nu prea folosesc. Iar la vehicule, se pune accent pe vehicule care pot face fata unui "sfarsit de lume" nu pe outdoor.
Dar poti sa gasesti informatii bune, undenici nu te gandesti.

Bogdan
 
#7 ·
Daca alti romani mai dau cate o geana, va rog sa va inscrieti si sa incepem cumva o mica comunitate orientata pe survival, pentru ca in alta parte nu prea am vazut asa ceva, in limba romana.

Bogdan
 
#11 ·
Salut si Bine ai venit.
Intradevar, este un forum interesant, cu foarte multe informatii si oameni cu destul bun simt.
Vezi ca pana faci 3 (sau 5, nu sunt sigur) posturi nu ai acces la toate facilitatile ;)

Bogdan
 
#12 ·
Salut! Am vazut si eu un roman pe aici, adica eu... Ma bucur ca suntem mai multi si imi pare rau ca nu ne intalnim pe un site romanesc de supravietuire ... Eu sunt interesat sa ma descurc in orice situatie, De asemeni planuies ca imi pun copiii sa mestereasca. Toate cele bune!
 
#21 ·
sant in illinois linga chicago
poti sa ai ce arme vrei da nu poti sa ai portarm
din toate statele numai doua wisconsin si illinois nu ai voie sa ai portarm
da seifu e plin
dupa ce am plecat din romania mi-am dat seama ca nu am avut jucarii cand eram mic





asa ca am cumparat cateva
 
#25 ·
Apropo, prin port arm tu intelegi acel "concealed weapon permit"?
Daca da, literar vorbind, asta cam inseamna ca nu poti sa ai arme ascunse. Dar la vedere poti cara un pistol? Ceva de genul cow-boy-lor?

Bogdan
 
#28 ·
depinde de stat
de obicei ai voie sa ai pusca sau shootgun in masina
da si aia trebuie sa fie fara amunitie in ea
multi nu asculta legea
mai ales ca aici nu are voie sa te opreasca fara motiv si trebuie sa iti dai consimtamintul sa iti caute in masina
asa ca daca nu esti baut sau drogat trebuie sa te lase in pace cu o amenda
am inteles ca s-a mai schimbat politia si in tara
 
#29 ·
Relativ. Mai sunt abuzuri, dar ii poti da in judecata. Si multi aleg aceasta cale (este gratuit de multe ori).
Inclusiv eu am castigat un proces impotriva Politiei Romane. Abuz.

Bogdan
 
This is an older thread, you may not receive a response, and could be reviving an old thread. Please consider creating a new thread.
Top